Harry Potter
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Harry Potter

Sweiki atvyke i burtu ir magijos pasauli
 
rodiklisrodiklis  IeškotiIeškoti  RegistruotisRegistruotis  PrisijungtiPrisijungti  

 

 Voldemortas

Go down 
AutoriusPranešimas
Hermiona
Hogvarsto Direktorė - Adminė
Hogvarsto Direktorė - Adminė
Hermiona


Pranešimų skaičius : 58
Join date : 2008-05-07

Voldemortas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Voldemortas   Voldemortas I_icon_minitimeŠt. 05 10, 2008 1:18 pm

VALDOVAS VOLDEMORTAS
Slapyvardžiai: Valdovas Voldemortas, Pats Žinai Kas, Tas Kurio Nevalia Minėti, Tamsos Valdovas, Tomas Ridlis.
Tikras vardas: Tomas Marvolas Ridlis
Amžius: 70. Gimęs 1962 m. gruodžio 31 d.
Koledžas: Klastūnynas
Individualios galios: Vienas galingiausių visų laikų burtinikų. Vienas geriausių pasaulyje Legilimantijos ir Oklumantijos specialistų. Gali susišnekėti su gyvatėmis – yra šnipštūnas.
Kilmė: Puskraujis. Salazaro Klastuolio palikuonis.
Skiriamoji charakteristika: oda blyški, nosis suplota tarsi gyvatės su šnervių plyšiais, akys raudonos ir panašūs į katės perpjautus vyzdžius. Jis visiškai smulkaus tarsi skeletas kūno, ilgų rankų su nenatūraliai ilgais pirštais. Jaunystėje Tomas Ridlis buvo labai gražus, juodais plaukais. Jo išvaizdos pasikeitimą lėmė didelis juodosios magijos naudojimas, pavyzdžiui, Horokrusų gamyba skaldant savo sielą.
Šeima: Tėvas žiobaras – Tomas Ridlis, motina ragana – Meropė Gont (Ridli). Voldemortas yra paskutinis Salazaro Klastuolio įpėdinis. Tėvas buvo turtingas žiobaras gyvenęs Mažajame Hengltone. Meropė buvo vargeta gyvenusi netoli Ridlių dvaro. Buvo engiama tėvo Marvolo ir brolio Morfino. Jiem patekus į kalėjimą, Meropė sugirdė meilės eliksyro Tomui Ridiui, kuriam jau seniai degė slapta aistra. Jie susituokė, ir pabėgo. Meropei nustojus vyrą girdyti meilės eliksyru, Rislis ją paliko. Tuo metu Meropė laukėsi kūdikio ir palikta vyro nuskurdo. Naujųjų metų išvakarėse, ji nuėjo į vaikų prieglaudą, ten pagimdė sūnų. Pasakiusi norimus vardus mirė. Tomui Ridliui jaunesniajam išsiaiškinus, jog Gontai jo giminė, jis nuėjo į Gontų namus, ten sužinojo, jog Marvolas miręs ir, kad šalia Gontų gyvena jo tėvas. Nuėjęs į Ridlių dvarą nužudė tėvą ir senelius, dėl žmogžudysčių apkaltino dėdę Morfiną.
Pirmą kartą paminėtas: Haris Poteris ir Išminties akmuo.

Bendrai: Valdovas Voldemortas gimė kaip Tomas Marvolas Ridlis (ang. Tom Marvolo Riddle) 1926 metais Naujųjų metų išvakarėse. Užaugo vaikų namuose Londone. Dumbldorui suradus Ridlį, jis buvo pakviestas studijuoti Hogvartse. Iki to laiko jis jau buvo atradęs savo magiškas galias. Jis galėjo mintimis judinti daiktus, galėjo priversti gyvūnus ką nors padaryti jų nedresiravęs, kalbėtis su gyvatėmis. Norėdamas galėjo žmonėms sukelti skausmą, kaip jis pats pasakė: „galiu padaryti nemalonumų žmonėms, kurie mane supykdo“. Tačiau jis taip pat pripažįsta žiaurumą, kitų žeminimą, norą turėti visą valdžią. Jis nuo pat mažens buvo mažai bendraujantis, labai užsidaręs vaikas.

Per pirmąjį susitikimą su Dumbldoru Ridlis atrodė labai protingas ir gudrus berniukas, su šaltu, meilikaujančiu ir bejausmiu veidu, neleidžiančiu kitiems pajausti ką jis masto. Jis buvo tikras, kad gimė kitoks nei visi ir nekentė savo vardo, jis manė jog tai per daug populiarus ir neišsiskiriantis vardas. Hogvartse jis buvo talentingas mokinys, tapo mokyklos lyderiu. Taip pat perfektu ir seniūnu. Vis dėlto Dumbldoras niekada nepamiršo, ką Ridlis atvirai prisipažino per pirmąjį susitikimą, ir niekada visiškai juo nepasitikėjo.

Ridlis Hogvartsą lankė nuo 1938–1945. Hogvartse buvo Klastūnyno koledže. Per atostogas buvo priverstas grįžti į vaikų namus, kurių nekentė. Jis greitai surinko grupę savo šalininkų, daugiausiai iš klastuolių. Dauguma šių žmonių vėliau tapo mirties valgytojais. Jau tada tarp tos grupelės jis pasivadino Valdovu Voldemortu. Aš „esu valdovas Voldemortas“ yra jo vardo Tomas Marvolas Ridlis anagrama (raidžių sukeitimas vietomis žodyje, kitam žodžiui sudaryti). Pabaigus Hogvartsą ir prasidėjus jo jėgų kilimui, jis pradėjo laisvai naudoti Valdovo Voldemorto vardą viešumoje.

Šeštajame Hogvartso kurse jis atidarė paslapčių kambarį, sukurtą jo protėvio Salazaro Klastuolio. Jis pasinaudodamas Paslapčių kambaryje esančiu basilisku nužudė Mirtą Vaitoklę. Dėl nužudymo jis apkaltino Rubėjų Hagridą ir tuo metu jo augintą milžinišką vorą, vardu Aragogas. Hagridas buvo išmestas, o Ridlis buvo apdovanotas už ypatingus nuopelnus mokyklai. Vienintelis Dumbldoras Ridlį įtarė ir netikėjo, jog tai padarė Hagridas.

Dar nepabaigus Hogvartso jis sugrįžo į Mažąjį Hengltoną tikėdamasis susitikti su seneliu iš mamos pusės Marvolu Gontu ir patvirtinti, kad jis yra Gontų (ir tuo pačiu Klastuolių) įpėdinis. Vietoj jo jis sutiko savo dėdę Marfėjų. Iš jo sužinojo, kad senelis Marvolas miręs, o jo tėvas yra žiobaras ir gyvena netoliese. Ridlis pavogė paveldimą žiedą iš Merfėjaus ir nužudė tėvą bei žiobarus senelius. Pakeitęs dėdės atmintį, kad Merfėjus prisipažintų, jog nužudė žiobarus ir taip būtų rastas už tai atsakingas žmogus. Tomas užsitikrino, kad niekas neišsiaiškintų tikrojo nusikaltėlio. Žiobarų policija suėmė Ridlių sodininką Franką Braisą kaip įtariamąjį dėl Ridlių mirties, nes dvaro durys buvo neišlaužtos, o tik jis vienas turėjo raktus nuo durų. Tačiau jis buvo paleistas, nes nebuvo jokių įrodymo, kad iš viso įvyko žmogžudystė, nes nebuvo rasta jokių smurto žymių. Frankas 1994 metais buvo nužudytas taip pat nuo Voldemorto rankos. Voldemortas juodą Gontų žiedą parsivežė į Hogvartsą.

Pabaigęs mokyklą jis prašė mokytojo darbo Hogvartse. Dumbldoras spėliojo koks užslėptas tikslas buvo šiame prašyme, nes jis žinojo jog Ridliui nepatinka mokytojavimas. Prieš tai Ridlis buvo prašęs šio darbo, kai dar mokytojavo Armandas Dipitas, tačiau jo nepriėmė, nes buvo per jaunas. Vietoj to jis įsidarbino Bordžino ir Berkso parduotuvėje, juodosios magijos daiktų tiekėju. Žinios apie Ridlio jaunystę baigiasi ieškojimu, vagystėm, žudymu dėl Hogvartso įkūrėjų relikvijų. Salazaro Klastuolio medalionas buvęs Gauntų šeimos relikvija buvo parduotas, kai Meropė Gaunt buvo benamė ir alkana. Medalionas buvo parduotas Hepsibai Smit, ji už šį pirkinį turėjo sumokėti savo gyvybę. Kartu su medalionu buvo pavogtas ir Helgos Švilpynės puodelis (Hepsiba buvo Švilpynės palikuonė). Ridlis vėl pakeitė prisiminimus priversdamas prisipažinti nekaltą Hepsibos namų elfę Hokę. Vėliau Dumbldoras išsiaiškino, kad Ridlis relikvijas panaudojo horokrusam kurti, kuriuose jis uždarydavo dalele savo sielos, kad apsisaugotų nuo mirties.

Po Hepsibos nužudymo nebedaug yra žinoma apie Voldemorto gyvenimą, tačiau tuo metu jis daug keliavo, ekspermentavo . Tuo metu buvo ypatingas jo magiškų galių kilimas. Kai Voldemortas pirmą kartą viešai pasirodė, jis skelbė rasinį burtininkų „apsivalymą“ nuo žiobarų kilmės burtininkų. Į šį skelbimą atsiliepė senosios burtininkų šeimos. Vėliau jis parodė ir kitus savo siekius, prarasdamas kai kurių šeimų palaikymą. Tai buvo viena iš daugelio suktybių būdų įgauti valdžią, nes tų žmonių kurie jau prie jo prisidėję, jis nepaleidža. Baimė burtininkų visuomenėje plito ir todėl, kad buvo žinoma, jog Voldemorto šalininkai – Mirties valgytojai naudojo Nedovanotinus kerus prieš tuos, kurie priešinosi Voldemorto valdžiai. Ką nors nužudę Mirties valgytojai, Morsmordre kerais paleisdavo Tamsos Ženklą, kuris skleidė baimę, jog bus nubausti visi, besipriešinantys Voldemortui.

Voldemortas trumpam dar kartą buvo susitikęs su Dumbldoru, kai buvo pas jį atvykęs kaip pas Hogvartso direktorių, prašyti, kad leistų jam dėstyti Apsigynimą nuo juodosios magijos. Buvo praėję dešimt metų nuo to laiko, kai jis buvo baigęs Hogvartsą. Tada Voldemortas jau buvo mažiau panašus į paprastą žmogų, nei tuomet kai jį paskutinį kartą buvo matęs Dumbldoras. Taip pat jis pasakė Dumbldorui, kad į jį kreiptųsi jo naujuoju vardu – Voldemortu, tačiau Dumbldoras tą daryti atsisakė. Dumbldoras atspėjo, jog prašydamas darbo mokykloje, jis jau nebenorėjo mokyti vaikų, o turėjo kitų motyvų dirbti Hogvartse. Dumbldoras nesutiko priimti Voldemortą į darbą. Nuo to laiko nei vienas Apsigynimo nuo juodosios magijos mokytojas neišbuvo mokykloje daugiau, nei vienerius metus.

Po nepriėmimo į Hogvartsą, Voldemorto planai tapo dar įžūlesni. Jis naudojosi šnipais, tam paskirdavo ir Mirties Valgytojus ir priversdavo šnipinėti to nenorinčius burtininkus, juos užvaldydamas Užvaldymo kerais. Taip įsiskverbdavo į svarbias vietas, ypač į Magijos ministeriją. Daug aurorų ir Fenikso brolijos narių buvo nužudyti, nes bandė organizuoti pasipriešinimą Voldemortui. Didžiulė baimė, chaosas ir nepasitikėjimas plito po visą burtininkų pasaulį. Buvo neįmanoma išsiaiškinti, kurie žmonės buvo užvaldyti kerų, kurie tiesiogiai klausė Voldemorto įsakymų.

1979 m. Sibilė Treloni, proproanūkė žymios ir talentingos aiškiaregės Kasandros Treloni, Dumbldorui išpranašavo pranašystę: Ateina turintis galių sunaikinti Tamsos Valdovą... Gims tiems, kurie tris kartus atsilaikė prieš Tamsos Valdovą, gims baigiantis septintam mėnesiui... Ir Tamsos Valdovas paženklins jį kaip sau lygų, tačiau jis turės galią nepasiekiamą Tamsos Valdovui... Ir vienas katras turės mirti nuo kito rankos, nes nei tas, nei tas negalės gyventi, kol gyvas bus kitas... Turintis galią sunaikinti Tamsos Valdovą gims baigiantis septintam mėnesiui...

Du berniukai buvo atitinkantys šią pranašystę: Nevilis Nevėkšla (gimė liepos 30) ir Haris Poteris (gimė liepos 31). Severas slapta išgirdo dalį Treloni pranašystės, tačiau buvo sutrukdyta nebaigus išgirsti visos pranašystės, todėl Voldemortas prarado žinių, apie baimę keliantį berniuką. Voldemortas manė, jog labiau tinkamas šiai pranašystei yra Haris, nei Nevilis. Nors Nevilis buvo grynakraujis (Voldemorto požiūriu, tokie burtininkai geriausi), tačiau Haris buvo puskraujis, toks pats kaip ir Voldemortas. Jis pasirinkdamas Harį, jį „Paženklino kaip sau lygų“ – nuo Avados Kedavros kerų liko randas Hario kaktoje. Dumbldoro aiškinimu tai ir įrodo, kad Haris yra tas apie kurį kalbėjo pranašystė.

1981 m. spalio 31 dieną Voldemortas nuvyko i Džeimso ir Lilės Poterių – Hario tėvų, namus. Poteriai buvo žinomi Fenikso Brolijos nariai, kurie tris kartus atsilaikė prieš Voldemortą (atitinkantys pranašystės sąlygas). Poteriai žinojo, kad Volemortas jų ieško, todėl pasislėpė Fidelijaus kerų pagalba, tai labai galingi kerai paslepiantys paslaptį pasirinktame žmoguje, kuris tampa Paslapties Saugotoju. Iš pradžių paslapties saugotoju tapo šeimos draugas Sirijus Blekas, bet Sirijus pasiūlė Piterį Trumpulį, tikėdamasis, kad Voldmemortas niekad nepagalvotų, jog Paslapties saugotoju yra Piteris. Tačiau Trumpulis išdavė Poterius ir pasakė Voldemortui jų gyvenamąją vietą. Džeimsą Voldemortas nužudė pirmiausiai, po to nužudė ir Lilę, kuri savo gyvybe gynė savo sunų. Šita meilės apsauga suteikta Hariui netikėtai apsaugojo jį, neleisdama Voldemortui panaudoti žudymo kerų – Avada Kedavra, ir nužudyti Hario. Kerai atsigręžė prieš patį Voldemortą, jis buvo išplėštas iš kūno, liko visiškai bejėgis, tačiau gyvas. Voldemortui padėjo išgyventi jo susikurti Horokrusai. Nuo Avados Kedavros užkeikimo Hariui liko žaibo formos randas kaktoje, taip buvo sukurtas ryšys tarp Hario Poterio ir Voldemorto. Haris įgavo netgi Voldemorto talentą kalbėti Šnipštūniškai – susikalbėti su gyvatėmis.

Voldemorto žlugimo žinia greitai apsklido visą burtininkų bendruomenę. Jam žlugus daug jo šalininkų jo išsižadėjo, norėdami įsijungti į visuomenę rodant savo padorų veidą. Tačiau keletas ištikimųjų Mirties Valgytojų bandė jį surasti, tačiau nepasisekė, jie buvo sugauti ir išsiųsti į Azkabaną. Teroro atmosfera vyravusi ilgą laiką burtininkų visuomenėje (ne vien Britanijoje, bet visame pasaulyje – Voldemortas turėjo šalininkų ir kitose šalyse, kaip Atonijus Dolohovas ir Igoris Karkarovas) išsisklaidė. Per visą naktį, kai žlugo Voldemortas, buvo keliami tostai „Už berniuką, kuris liko gyvas!“

Ištremtas Voldemortas gyveno tarsi šešėlis miškuose, čia jis galėdavo naudotis vienintele likusia gale, užimti svetimus kūnus, jis dažniausiai apsėsdavo gyvates. Gyvūnų kūnai nepritaikyti naudotis magija, todėl tai nepadėjo jam atgauti savo kūno.

1990 metų pradžioje profesorius Kvirlis, dėstęs Hogvartse Apsigynimą nuo jodosios magijos, netikėtai susitiko Voldemortą Albanijos miškuose per savo keliones. Ar Kvirlį suviliojo pažadu, jog suteiks galios ar įveikė apgaule neaišku, tačiau Kvirlis pakluso Tamsos Valdovui ir leido jam užimti jo kūną. Jis atvyko į Londoną, ruošdamasis padėti savo naujajam šeimininkui pavokti Išminties akmenį, kuris leistų Voldemortui atgauti savo buvusias jėgas. Voldemortas planavo gerti Gyvybės Eliksyrą, kol galės grįžti į savo kūną. Ieškomas akmuo iš Gringotso banko buvo perkeltas į Hogvartsą. Tačiau Voldemortas vis tiek stengėsi neužsitarnaujant Dumbldoro įtarimo pavokti tą akmenį ir iš Hogvartso. Tačiau Haris Poteris, būdamas pirmame kurse, sugebėjo neleisti jam jo pavokti.

Voldemortas vėl pradėjo slėptis, piktas, kad Mirties Valgytojai jo išsižadėjo. Jis vėl nuvyko į Albaniją ir ten slėpėsi dar du metus. Per šį laiką Mirties Valgytojas Liucijus Smirdžius slapta įteikė vieną Voldemorto Horokrusą – dienoraštį, kuriame buvo išsaugota jauno Tomo Ridlio prisiminimas – Džinei Vizli. Šiuo dienoraščiu jaunasis Ridlis galėjo užvaldyt mergaitę. Šiuo būdu Džinė dar kartą atidarė Paslapčių kambarį. Vos nemirė keli mokiniai. Džinė daug savęs atidavė Ridliui, taip jis gavo galimybę išeiti iš knygelės ir įgauti savo kūną. Vis dėlto Haris nugalėjo jį dar kartą, Ridlio dienoraštis – Voldemorto horokrusas - buvo sunaikintas. Liucijus Smirdžius nežinojo, jog dienoraštis buvo Voldemorto horokrusas, jis paprasčiausiai ketino atsikratyti nepageidaujamu daiktu, Dumbldorą pašalinti iš Hogvartso ir sukompromituoti Artūrą Vizlį, kai jo dukra būtų pagauta atidarinėjant Paslapčių kambarį.

Voldemorto laimei Piteris Trumpulis, kuris išdavė Hario tėvus Voldemortui, paliko savo slėptuvę ir pradėjo ieškoti savo šeimininko. Per paiešką jis pagrobė Berta Džorkins, kuri Voldemortui davė žinių apie Bartį Susitraukėlį Jaunesnįjį. Mirties Valgytoją, kuris pabėgo iš Azkabano ir kuris yra atribotas nuo pasaulio tėvo namuose. Padedamas Trumpulio Voldemortas susikūrė elementarų kūną, kuris buvo pakankamas tam, kad galėtų naudotis magija. Jis sugalvojo planą, pagal kurį jis atgavo savo tikrąjį kūną. Šiuo planu buvo pagrobtas Haris Poteris, kurio dėka jis prisikėlė dar galingesnis nei buvo.

Kai Haris su Sedriku Digoriu pateko į kapines, Tamsos Valdovas atgimė. Trumpulis su Voldemorto lazdele nužudė Sedriką ir pririšo Harį prie Ridlių šeimos antkapio. Tada Piteris pradėjo senovinį Juodosios magijos ritualą, atgaivinantį kūną, kuris buvo sunaikintas kokiu nors užkeikimu. Hario kraujas buvo vienas iš keleto elementų, kurie prikėlė Voldemortą ir tuo pačiu buvo sugriauta ta apsauga, kurią sukūrė Hario mama. Atgimęs Voldemortas susišaukė Mirties Valgytojus ir bandė nužudyti Harį, tačiau Haris pabėgo nuo Tamsos Valdovo dar kartą.

Pirmiausia Britanijos Magijos Ministerija atsisakė tikėti, jog Valdovas Voldemortas vėl sugrįžo. Magijos ministras Kornelijus Karamelė pradėjo kompromituoti Harį Poterį ir Albą Dumbldorą. Karamelė Dulbdorą paskelbė susipainiojusiu ir pasenusiu, o Harį dėmesio trokštančiu ir psichologiškai nestabiliu paaugliu.

Dubldoras, reaguodamas į gresiantį pavojų, vėl atkūrė Fenikso broliją, kurios būstine tapo Sirijaus Bleko šeimos namai, esantys Grimaldžio aikštės antrame name, Londone. Jis taip pat siuntė pasiuntinius pas milžinus ir kitus, kurie nėra žmonės, tačiau kurie sudarytų keblumų, jeigu prisidėtų prie Voldemorto. Dumbldoro nelaimei milžinai, Psichai ir vilkolakiai jau buvo sąjungininkai su Voldemortu.
Atgal į viršų Go down
http://harrypotter.buy-forum.com
Hermiona
Hogvarsto Direktorė - Adminė
Hogvarsto Direktorė - Adminė
Hermiona


Pranešimų skaičius : 58
Join date : 2008-05-07

Voldemortas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Voldemortas   Voldemortas I_icon_minitimeŠt. 05 10, 2008 1:18 pm

Tuo tarpu Smirdžius sugrįžo į savo tarnybą Voldemortui, siekė įgyti įtakos Ministerijoje, drąsindamas Karamelę tikėti, jog Dumbldoro galia kenkia jo valdžiai, o Voldemortas tikrai nesugrįžo. Nedaug burtininkų - Mirties Valgytojai ir Fenikso brolijos nariai – žinojo, jog Voldemortas prisikėlė. Fenikso Brolijos nariai labai svarbia savo užduotimi laikė ir Hario Poterio apsaugojimą.

Mirties Valgytojams pabėgus iš Azkabano, Voldemortas pradėjo įgyvendinti planą, kaip nužudyti Harį Poterį ir gauti pilną Treloni pranašystės įrašą apie Harį ir Voldemortą, saugomą Ministerijos Paslapčių departamente. Jo planas nepavyko ir vienintele pasiekiama pranašystes kopija buvo sunaikinta. Mirties Valgytojai išskyrus Belatriks Leistreidž buvo pagauti Fenikso Brolijos narių Ministerijos viduje.

Į Ministeriją įsibrovė ir pats Voldemortas, susikovus su Dumbldoru, tačiau nepavykus jo nukaut, jis kartu su savim pasiėmęs Belatriks ir pranyko iš Ministerisjos. Tačiau jį pamatė Magijos ministras ir kai kurie kiti ministerijos darbuotojai. Visi pagaliau patikėjo, jog Voldemortas ištiktųjų prisikėlė. Ši baimę kelianti žinia greitai buvo žinoma visai burtininkų visuomenei, tai buvo paskatinimas Voldemortui tęsti išpuolius ir siekti valdžios.

Vėliau Voldemoras planavo užpuolimą daug grėsmingesnio savo priešo - Dumbldoro. Tai buvo paskirta Drakui Smirdziui, kuris sugebėjo suorganizuoti įėjimą į Hogvartsą, pasinaudojant dviem Pradanginimo spintomis, kurios apėjo galingus burtus, sukūrusius didžiulę apsaugą mokyklai. Severas Sneipas buvo tas, kuris Avados Kedavors užkeikimu nužudė Dumbldorą, prieš tai, kol Drakas atsisakė tai padaryti. Taip vienintelis kurio Voldemortas bijojo mirė.
Atgal į viršų Go down
http://harrypotter.buy-forum.com
 
Voldemortas
Atgal į viršų 
Puslapis 11

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Harry Potter :: Pagrindiniai veikėjai :: Valdovas Voldemortas-
Pereiti į: